Biżuteria męska klasyczna i nowoczesna

Nie tylko kobiety mogą nosić piękną biżuterię, która często stanowi obowiązkowe uzupełnienie stylizacji. Od jakiegoś czasu coraz chętniej sięgają po nią również panowie. I nie ogranicza się to tylko do zegarka i obrączki. Modna biżuteria męska, to też bransolety i łańcuszki. Wybór jest tak duży, że bez problemu każdy mężczyzna powinien znaleźć coś dla siebie.

Z czego wykonana jest modna biżuteria męska?

Ponadczasowa i zawsze doskonale wyglądająca jest biżuteria męska wykonana ze złota. Jednakże ze względu na cenę, jaką trzeba zapłacić za wyroby z tego kruszcu, nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Dlatego też dużą popularnością cieszy się srebro, które też jest trwałe, odporne na uszkodzenia i przy regularnym czyszczeniu potrafi się pięknie błyszczeć mimo upływu czasu, a zapłacimy za nie dużo mniej. Ale na tym nie koniec. Biżuterią dla panów, wpisującą się w trendy jest również ta, która wykonana jest z różnego rodzaju rzemyków i sznurków.

Biżuteria męska dopasowana do stylu

Decydując się na kupno biżuterii, musimy pamiętać o tym, żeby pasowała ona do naszego stylu i współgrała z całością. Oznacza to, że jeżeli cenimy styl elegancki, preferujemy koszule, a w naszej szafie nie brakuje marynarek, to biżuteria powinna być wykonana ze złota, srebra lub stali. Z kolei jeśli bliżej jest nam do stylu sportowego, wtedy możemy pójść w skórzane bransolety z ćwiekami lub bez, albo bardziej delikatne rzemyki, które z powodzeniem można łączyć ze stylem casualowym.

Naszyjniki w męskiej odsłonie

Męskie łańcuszki można nosić z zawieszką lub bez. Klasyczne naszyjniki często łączone są z krzyżykiem lub medalikiem. Te w nowoczesnym stylu mogą mieć np. blaszkę lub dwie, na którym znajduje się napis. Naszyjniki te nazywane są nieśmiertelnikami… Stylowa biżuteria to również tzw. wisiory, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają różaniec, choć oczywiście różańcem nie są. 

Biżuteria męska choć jest piękna i można posiadać ją w dużych ilościach, to nie powinno zakładać się jej zbyt dużo na raz. W myśl zasadzie mniej znaczy więcej, dobierajmy maksymalnie 2-3 elementy biżuteryjne do danej stylizacji, a wtedy na pewno będzie prezentować się doskonale. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *