Jak się ubrać na rodzinną imprezę?

Imieniny, urodziny czy ważny jubileusz małżeństwa – każdy otrzymuje nieraz zaproszenie na podobną imprezę, organizowaną przez bliskie osoby. Czy istnieją jakieś zasady, co do odpowiedniego ubioru na takie uroczystości? Publikujemy kilka porad, które mogą Ci się przydać.

Oficjalne wskazówki

Najłatwiej jest dobrać ubiór na rodzinne wydarzenie, gdy jego gospodarze na zaproszeniu umieszczają oficjalne wytyczne. To zdarza się rzadko, ale jest dużą pomocą dla gości, którzy dokładnie wiedzą, jaki obowiązuje dress code. Jeśli na przykład okazja sugeruje męskie spodnie wizytowe i marynarkę, a jubilaci chcą zorganizować rozgrywki sportowe w plenerze, lepiej, aby poinformowali o tym zaproszonych. Dzięki temu nikt nie czuje się zakłopotany nieodpowiednim strojem.

Charakter i miejsce wydarzenia

Najczęściej jednak imprezy rodzinne przebiegają w standardowy sposób i oczekuje się też raczej eleganckiego wyglądu. Podpowiedź, co do dokładnego ubioru stanowi jednak zawsze charakter spotkania. Jeśli są to imieniny ciotki i po wielu poprzednich imprezach tego typu wiesz, że wszyscy Twoi kuzyni będą ubrani w polo męskie, to Ty również możesz przyjąć taki styl. Dzięki temu nie będziesz się wyróżniał. Znaczenie ma też na pewno miejsce spotkania. Jeśli przykładowo rodzice zapraszają Cię na uroczystą kolację w restauracji, powinieneś założyć garnitur. Z kolei w przypadku popołudniowej kawy w ogrodzie, na pewno możesz sobie pozwolić na nieco luźniejszy styl. Ważne jednak, aby mieć też na uwadze rodzinne zwyczaje.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *