Kapelusze męskie powracają

Okrycie głowy, jakim jest kapelusz znane jest od dziesiątków lat. Wiele dekad temu, każdy szanujący się mężczyzna posiadał kapelusz i nie wychodził bez niego z domu. Z czasem stał się jednak passe, aby po latach przeżyć odrodzenie. Obecnie kapelusze męskie możemy oglądać nie tylko na okładkach gazet czy na wybiegach, ale coraz śmielej pojawiają się na europejskich i światowych ulicach. Co warto o nich wiedzieć i jak je nosić?

Na co zwrócić uwagę kupując kapelusze męskie?

W przypadku kapeluszy, ważne jest to, żeby dobierać je do własnej fizjonomii. Jeżeli zobaczyliśmy kogoś w konkretnym kapeluszu, to nie powinniśmy kupować go w ciemno, bez przymierzania, ponieważ może się okazać, że nam już nie będzie w nim do twarzy tak bardzo, jak koledze. Ale do tych kwestii jeszcze wrócimy. W wyborze kapelusza z pewnością należy kierować się również jakością. Najpopularniejsze kapelusze męskie, czyli fedory, wykonane z wełny powinny nam służyć przez lata.

Kapelusze męskie dopasowywane do właściciela

Kapelusz składa się z główki oraz ronda. W zależności od tego, jakiego jesteśmy wzrostu i jaki kształt ma nasza twarz, dedykowany będzie nam inny model tego stylowego nakrycia głowy. Kapelusze męskie z wysoką główką i szerokim rondem mogą być noszone przez panów o niskim wzroście i stosunkowo okrągłej twarzy. Z kolei mężczyźni wysocy i o pociągłych rysach powinni sięgać po modele z niską główką i wąskim rondem.

Do jakiego ubioru zakładać kapelusz?

Kapelusz typu fedora możemy zakładać zarówno do garnituru, jak i bardziej casualowej stylizacji. W Internecie nie brakuje zdjęć topowych światowych aktorów, który łączą kapelusze męskie fedora z T-shirtem i jeansami. Niektórzy twierdzą, że sięgając po taki kapelusz, powinniśmy mieć na sobie koszulę z kołnierzykiem, ale nie brakuje zwolenników bardziej luźnych zestawień… Jeżeli zależy nam na uniwersalnym kapeluszu, który będzie pasował do wielu stylizacji, wtedy powinniśmy zdecydować się na kolor czarny bądź grafitowy.

Kapelusz obowiązkowo powinien sprawić sobie mężczyzna, który lubi bawić się modą i nie boi się wyrazistych stylizacji!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *