Paski męskie i ich rodzaje

W szafie większości mężczyzn obowiązkowo musi znajdować się pasek. Spełnia on nie tylko praktyczne aspekty, które mają za zadanie utrzymywać spodnie na odpowiednim miejscu, ale niewątpliwie są też ważnym dodatkiem do stylizacji, który ogrywa dużą rolę estetyczną. Można je nosić zarówno do stylizacji casualowych, jak i do garniturów. Jakie są ich rodzaje i na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

Skórzane paski męskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że wyroby ze skóry świadczą o wysokiej jakości oraz trwałości. Co prawda za skórzany pasek musimy zapłacić więcej niż za taki, który wykonany jest ze sztucznego tworzywa, jednak inwestując w niego, mamy pewność, że będzie nam służył przez lata. Co więcej, skórzane paski męskie są bardzo eleganckie i mogą być noszone zarówno do garnituru, jak i bardziej codziennej stylizacji. Jeżeli chodzi o kolor takiego paska, to powinien być on dobrany odcieniem do koloru butów.

Paski męskie zamszowe i z tkaniny

O ile paski skórzane można nosić zarówno do eleganckiego stroju, jak i tego mniej oficjalnego, o tyle te wykonane z zamszu czy tkaniny, powinniśmy zarezerwować wyłącznie do stylizacji codziennych. Takie paski męskie doskonale będą się prezentowały z jeansami, casualowymi koszulami oraz T-shirtami. Zamszowe paski będą też trafnym połączeniem ze sportową marynarką, natomiast te z tkaniny już niekoniecznie. Te drugie najlepiej jest zarezerwować na letnie spotkania ze znajomymi i wolne weekendy.

Klamry w paskach męskich

Najpopularniejsze klamry w paskach męskich to te, które mają kolor srebrny. Jeżeli jednak stawiamy w swojej stylizacji na złote dodatki, np. w postaci spinek do mankietów, wówczas złota klamra będzie jak najbardziej pożądana. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, żeby całość ze sobą współgrała… W sprzedaży dostępne są klasyczne klamry, które charakteryzują się jednym zębem oraz modne w ostatnim czasie klamry zabudowane. Jedne jak i drugie pasują do garnituru i stroju codziennego. Decydując się na klamrę zabudowaną, warto sięgnąć po tę wąską, która pozbawiona jest zdobień, dzięki czemu będzie łączyła w sobie elegancję z uniwersalnością.

Pasek to ważny element męskiej stylizacji, który potrafi ją podkreślić, dodać elegancji i modnego charakteru, dlatego każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie co najmniej kilka pasków dobrej jakości.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *