Zakup ubrań jako inwestycja w wizerunek

Wielu mężczyzn nie zwraca większej uwagi na ubrania, które noszą. Warto jednak uświadomić sobie, że takie podejście jest bardzo niekorzystne. Ubrania mogą bowiem wiele powiedzieć o Twoim charakterze czy podejściu do życia. Lepiej więc świadomie kreować swój wizerunek, między innymi za pomocą dobrze dobranego stroju.

Dopasowanie odzieży do sylwetki

Jedną z ważnych kwestii, decydujących o tym, czy ktoś wygląda dobrze czy nie, jest dopasowanie ubioru do sylwetki. Choćby interesowała Cię wyłącznie odzież markowa, jeśli będzie ona przesadnie opinać Twój brzuch albo okaże się za wąska w ramionach, nie zrobisz dobrego wrażenia. Nie wystarczy bowiem znać się na materiałach. Trzeba jeszcze realnie ocenić, co podkreśli Twoje atuty, a ukryje mankamenty. Przede wszystkim powinieneś też pilnować rozmiarów. Jeśli ostatnio zdarzyło Ci się przytyć lub schudnąć, wizyta w sklepie będzie konieczna.

Kolorystyka i styl stroju

Chcąc robić dobre wrażenie, musisz pamiętać również o stylu swojego ubrania. Nie zawsze musisz nosić męskie spodnie wizytowe, ale krótkie spodenki to w wielu firmach przesada. Musisz więc dostosować swój ubiór do sytuacji, w której się znajdujesz. Jeśli obowiązuje Cię w pracy oficjalny strój, to nie pozwalaj sobie na odstępstwa od tych zasad i dbaj, aby odzież zawsze dobrze na Tobie leżała. Ważne są również kolory. Zależy Ci na tym, aby wyglądać na rzetelnego studenta? Ubierz na zajęcia na przykład polo męskie w kolorze niebieskim. Pamiętaj, aby dobierać strój do okazji, a zrobisz na ludziach lepsze wrażenie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *